ISSN 2307-9878 (Print)
ISSN 2518-1181 (Online)
DOI 10.33146/2307-9878

Індексування

Міжнародні наукометричні бази

RePEc (Research Papers in Economics) - результат спільних зусиль сотень добровольців у 102 країнах для підвищення рівня розповсюдженості результатів досліджень в галузі економіки та суміжних наук. Сервіси RePEc забезпечують ведення профілю автора, формування інформаційних архівів, індексування науково-дослідних установ та цитування наукових робіт.

Index Copernicus - міжнародна наукометрична база доступна в режимі онлайн, створена в 1999 році в Польщі. Сервіс передбачає можливість створення профілю вченого і містить інструменти оцінки продуктивності науки. Також Index Copernicus пропонує традиційне реферування та індексування наукових публікацій.

Міжнародні агрегатори наукових ресурсів та інформаційні каталоги

Crossref Member Badge

CrossRef - об'єднання видавців наукових публікацій, створене з метою розробки та підтримки всесвітньої високотехнологічної інфраструктури наукових комунікацій. Асоціація CrossRef підтримує спільну всесвітню службу взаємної цитованості, яка функціонує як своєрідний шлюз між електронними платформами видавців. Ця служба не зберігає повні тексти наукових публікацій, але вона зберігає інформацію про зв'язки публікацій через технологію Digital Object Identifier (CrossRef DOI), а також метадані опублікованих наукових матеріалів. Членами CrossRef наразі є 5 тис. видавців з усього світу. База даних цитувань CrossRef охоплює більше 75 млн журнальних статей та інших типів наукових публікацій.

Directory of Open Access Journals (DOAJ) - міжнародний мультидисциплінарний каталог журналів відкритого доступу. Містить понад 15000 назв наукових журналів та метадані статей цих журналів. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, і тим самим сприяти їх поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу.

Сервіс EBSCOhost поєднує доступні через веб-інтерфейс бази даних наукової інформації та потужні інструменти збору, пошуку і управління інформаційними ресурсами. EBSCOhost надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих статей наукових журналів, довідників та інших публікацій з різних наукових дисциплін. Включає в себе як бази даних доступні на умовах передплати, так і бази даних, які знаходяться у відкритому доступі.

Прагнучи до розширення можливостей дослідників і бібліотекарів у всьому світі, ProQuest, завдяки партнерству з власниками контенту, агрегує та забезпечує зберігання різнотипових інформаційних масивів. Продукти та технології ProQuest підвищують ефективність використання інформаційного контенту та спільного управління ним.

J-Gate - електронна платформа, створена в 2001 році компанією Informatics India Limited, яка забезпечує безперервний доступ до мільйонів журнальних статей.
J-Gate підтримує інтуїтивно зрозумілий та простий у користуванні інтерфейс, що містить різноманітні фільтри для здійснення пошуку. Забезпечуючи користувачам доступ до контенту широкого кола видавців на одній платформі, J-Gate суттєво підвищує рівень використання опублікованих у журналі матеріалів.

Каталог Ulrich's Periodicals Directory американського видавництва Bowker, являється найбільшою базою даних, що охоплює світовий потік серійних (періодичних і таких що продовжуються) видань за всіма тематичними напрямками життєдіяльності. Довідник Ulrich's вперше був опублікований в 1932 році.

ROAD, the Directory of Open Access scholarly Resources - інформаційний сервіс Міжнародного центру ISSN, який надає вільний доступ до тих бібліографічних записів ISSN, які описують наукові ресурси у відкритому доступі: журнали, монографічні серії, матеріали конференцій. ROAD доповнює Глобальний портал відкритого доступу (GOAP), розроблений ЮНЕСКО, і дає короткий огляд стану відкритого доступу до наукової інформації у всьому світі.

EuroPub - всеосяжна, багатоцільова база даних, що охоплює наукову літературу, з індексованими записами з активних, авторитетних журналів та індексованими статтями з журналів по всьому світу. Легкий доступ до великої бази даних в одному місці, значно скорочує час пошуку та аналізу даних і допомагає авторам готувати нові статті. EuroPub націлений на підвищення видимості наукових журналів з відкритим доступом, тим самим сприяючи їх більш широкому використанню і цитуванню.

European Reference Index for Humanities (ERIH) PLUS - система реферування та індексації, що містить бібліографічну інформацію про академічні журнали з гуманітарних і суспільних наук. Створена Європейським науковим фондом з метою підвищення доступності провідних європейських досліджень в галузі гуманітарних наук, а також полегшення доступу до науково-дослідних журналів, виданих на всіх європейських мовах. Включення видання в індекс ERIH PLUS дозволяє дослідникам усього світу користуватися науковими матеріалами, опублікованими в журналі, а також підвищує цитованість їх авторів.

MIAR - один із інструментів наукометричної оцінки, що збирає дані для ідентифікації та аналізу наукових журналів. Система обчислює так званий індекс ICDS (Secondary Composite Index Broadcasting), а також дозволяє виявити в яких наукометричних базах індексується журнал, якщо він звичайно включений у MIAR. Крім цього, система надає інформацію про журнали з інших інструментів оцінки, таких як Sello de Calidad FECYT, Scimago Journal Rank або CARHUS+, а також їх політику відкритого доступу, представлену відповідними кольорами в базі ROMEO.

Sherpa Romeo - інформаційний сервіс, що узагальнює та розкриває політику відкритого доступу видавців з усього світу щодо авторських прав та архівування контенту академічних журналів авторами. 

Google Академія - популярний сервіс Google, який дозволяє легко здійснювати розширений пошук академічної літератури. Метою Google Академії є упорядкування статей, подібно до того, як це роблять дослідники, оцінюючи повний текст статті, автора, видання, в якому було опубліковано статтю та частоту цитування цієї статті в іншій академічній літературі.

Наукові бібліотеки

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського - найбільша за обсягом фонду та площею приміщень бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до двадцяти найбільших національних бібліотек світу. В Україні усі електронні версії періодичних друкованих наукових фахових видань оприлюднюються на офіційному сайті Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.